Určitě to také znáte, honička kolem dětí, která nikdy nekončí nebo jednoduše dospívající děti už nestojí o společnou dovolenou. S manželem si jdete už delší dubu na nervy a obáváte se, že byste se na společné dovolené nejspíše povraždili. Nevadí, vyjeďte si na dovolenou sama, s partou starých známých nebo s kamarádkou. Uvidíte, že ve výsledku to prospěje nejenom vám, ale i celé vaší rodině.
děvče v moři
Pocit, kdy si říkáme, že bychom nejraději hodili všechno za hlavu a jenom odpočívali, známe asi všichni. A představa, že letní dovolená bude zase spočívat v péči o děti, jejich věčném hlídání, vyhovování jejich požadavkům a řešení jejich konfliktů, ve vás asi nevzbuzuje to pravé potěšení. A co když si jdete momentálně po krku i s partnerem, to už byste si dovolenou ani neužila. Zkuste se domluvit a užít si tak dovolenou podle svého gusta.
Krátké odloučení může oživit vztahy
Děti nechte u babičky, manžel rozhodně bude souhlasit snad dokonce s neskrývaným nadšením a vymyslí si svůj vlastní program s kamarády. Uvidíte, že po návratu se budete na všechno dívat úplně jinak a věci, které vám ještě před dovolenou dělaly velkou hlavu, vás teď rozhodně nerozhází. Uvidíte, že se váš vztah zlepší o sto procent a to nejen při komunikaci s partnerem, ale i s dětmi. Navíc takové delší odloučení může mít blahodárný účinek i na vaši ložnici.
Pár dnů si chráním jen pro sebe
Pokud máte chápavého a vstřícného partnera, který dokáže pohlídat děti, když jdete s kamarádkou na víno nebo do tělocvičny a po návratu domů není dům vzhůru nohama, dá se říct, že máte téměř dokonalého partnera. A to si představte, že by vás doma čekal s připravenou večeří.
odpočinek ve vodě
Navíc pokud vás kamarádky budou utvrzovat v tom, že na dovolenou musíte výhradně s rodinou, rozhodně jim nedejte za pravdu.
Brzy dospějete k názoru, že vaše rodina funguje skvěle oproti těm, kteří se jakoby rodině obětují, ale jsou z toho tak unavení a otrávení, že se dost nevěnují ani sami sobě, ani dětem, jejich partnerské vztahy jsou pak plné napětí.

Cestovat na dovolenou bez rodiny? Ano či ne!
Ohodnoťte příspěvek
Share