Hongkong je jedna z nejhustěji osídlených oblastí na světě. Je to také významné ekonomické a obchodní centrum. Úředním jazykem je čínština a angličtina, nejvíce používaným jazykem je kantonština. První člověk, který Hongkong navštívil, byl portugalský mořeplavec Jorge Álvares. Portugalci také zřídili v sousední oblasti Macau obchodní stanici.
nákupy v Honhkongu

CO NAVŠTÍVIT

Kowloon

Jedná se o poloostrov na pevninské části Hongkongu. Na jihu naleznete přístav Victoria Harbour a na severu kopce Lion Rock. Chcete-li si vychutnat dobré jídlo, ale i tradiční čínskou kulturu vyražte do čtvrti Tsim Sha Tsui, která se nachází na jižním cípu tohoto poloostrova. Naleznete zde i pěkné a zajímavé chrámy.
Hongkong tramvaj

Noční trh na Temple street

Tento trh se nachází na již zmíněném Kowloonu ve čtvrti Yau Ma Tei. Jedná se o typický trh, kde nakoupíte téměř cokoli, od jídla až po suvenýry. Trhy se zavírají až o půlnoci a nejvíce si je užijete právě po setmění.

Symphony of Lights

Je světelná show, nad střechami mrakodrapů, která je dokonce doprovázena hudbou. Odehrává se každý den přesně v 20:00 a trvá celkem 14 minut.

Hongkong

Naleznete jen kousek od Kowloonu a pro přepravu můžete využít jak metro, tak trajekt Star Ferry. Tento trajekt spojuje Hongkong právě s Kowloonem. Z paluby si užijete nádherný výhled na panoramata města. Zajímavostí je, že v Hongkongu je mnohem více mrakodrapů, než na Manhattanu. Hongkong má přes tisíc mrakodrapů vyšších než 100 metrů.
noční Hongkong

Pokud dáváte přednost přírodě, můžete si zajít odpočinout do Hongkong parku a vychutnávat si klid a odpočinek. Známý je i vrchol Victoria Peak, kde si užijete krásný výhled na celý Hongkong.

Ostrov Lantau

Jen kousek od Hongkongu naleznete ostrov Lantau, kde je asi nejznámější socha velkého sedícího Budhy. Tato socha je nejvyšší na světě, měří neuvěřitelných 34 metrů a její postavení trvalo 12 let.