Ano. Ano. Ano. Máte pravdu. Cestování nikdy nebude úplně zdarma. Nicméně existuje pár tipů na cestování téměř za babku. Procestujte krásná místa s minimálním rozpočtem. Ba, co víc? Nechte si za cestování zaplatit!

1. Ubytujte se v něčím domě
Jeden z nejjednodušších způsobů levného cestování.
Eliminujete vysoké náklady na ubytování. Výměnou za poskytnutí vlastního bydlení. Úklid domu. Posekání trávníku či péče o domácí mazlíčky v době nepřítomnosti majitele.
muž na vandru
2. Pracujte na jachtě či výletní lodi
Že netrpíte mořskou nemocí a plavete jako ryba? Jste odborníci ze světa fotografie, hudby, zdravotnictví? Plavčíci či barmani? Skvělé! Prací na výletní lodní lince procestujete kus světa. A ještě vám za práci zaplatí! Smiřte se však se ztrátou soukromí a hodinami tvrdé práce.
3. Staňte se dobrovolníky
Mnoho organizací zoufale hledá dobrovolníky do vzdálených zemí, které potřebují pomoc. Navštívíte místa, který běžný cestovatel nenavštíví. Hostitel poskytne ubytování, jídlo a příležitost naučit se něco o místním způsobu života. Výměnou za 6 hodin práce denně.

4. Učte angličtinu a jiné jazyky
Víte, které země přímo prahnout po kvalitních lektorech angličtiny? Vězte, že jsou to destinace, které stojí za to navštívit. Jižní Korea, Čína, Jordánsko a Japonsko. Zde dostanete za práci dobře zaplaceno.

5. Staňte se instruktorem lyžování
Lyžařské resorty hledají pracovníky na celou sezonu. Instruktor lyžování. Číšník. Uklízečka. Recepční. Práce a dobrá parta zajištěna. Je nutno počítat s přemírou večerní zábavy a alkoholu. Skipas zdarma pro zaměstnance je samozřejmostí.
výhled ze stanu v přírodě
6. Staňte se Au Pair
Práce a cestování v jednom. Pro ty z vás, které mají blízko k dětem. Nevadí jim starost o dům a zvířata. Výhodou je celosvětové pokrytí. Můžete vybrat destinaci, po které toužíte. Vlastní pokoj a kapesné samozřejmostí.

7. Umíte něco? Zužitkujte to
Vynikáte ve sportu? Surfování, horolezectví, lyžování, cyklistice. Mluvíte více jazyky? Máte nejlepší předpoklady stát se instruktorem v některé turistické agentuře, která komunikuje s mezinárodními turisty. 

8. Vyměňte na čas domov za jiný
V současnosti stále populárnější služba. Zejména mezi bezdětnými páry a singles. Stačí vytvořit účet. Vybrat lokalitu a dům a vyrazit.

Jak cestovat zadarmo?
Ohodnoťte příspěvek
Share