Když se člověk dostane do finančních nesnází, řeší to nejednou půjčkou. Tedy přesněji řečeno se to spíše jenom snaží vyřešit půjčkou. Protože k tomu, aby někdo v těžké chvíli půjčku dostal, musí být zákonitě dva – ten, kdo peníze potřebuje, a ten, kdo mu je půjčí. A zatímco těch prvních je vždycky dost, najít ty druhé, tedy věřitele, může být docela oříšek.
Ne proto, že by snad bylo málo institucí, které peníze půjčují. Těch je i v takové malé zemi, jako je ta naše, dost a dost. Jenže ač se půjčováním peněz živí, nejednou sedí na svých financích jako žába na prameni.
To je typické především pro banky. Peněz je v nich sice až až, jenže když je od nich někdo chce, nejednou narazí. Protože dostat od banky peníze, to obnáší:
a) doložení dostatečně vysokých příjmů
b) jistotu, že takové příjmy žadateli vydrží i v budoucnu
c) absenci záznamu v registru dlužníků
d) a nejednou i horu dalších povinností
peníze čr

A kdo tímto sítem neprojde, mívá zkrátka smůlu. Protože tomu opatrní bankéři se svými přísnými pravidly prostě nepůjčí.
A co má člověk dělat, když ho odmítnou ve všech bankách, které navštíví? Má se snad smířit s tím, že není vhodným partnerem, že jemu nikdo žádné peníze nesvěří?
Může tak učinit, ale také nemusí.
Protože existuje třeba i nebankovní sektor. Kde kladou na žadatele o půjčky daleko nižší nároky a kde je tedy daleko pravděpodobnější, že člověk uspěje. Naději tu má ten, kdo nemá dostatečně vysoké příjmy, stejně jako ten, kdo má třeba nějaký ten menší zaznamenaný hříšek v registru dlužníků, respektive ten, kdo netouží po tom, aby se mu někdo vrtal v soukromí.
Pokud se rozhodnete dejme tomu pro hypotéku bez doložení příjmu, . Protože získat tuto není prakticky žádný problém, její vyřízení je rychlé a snadné a všichni budou opravdu spokojení.
kovové a papírové peníze

Stačí vyplnit žádost, a to díky počítačům i z tepla rodinného krbu, přiložit pár snímků nemovitosti, jíž se můžete za onu hypotéku zaručit (protože to víte – taková nebankovní společnost vás zase až tak dobře nezná a nějakou tu záruku tudíž přece jenom mít chce), a pak už jenom vyčkávat, než se ozve někdo, s kým se domluví všechny podrobnosti.
A pak už můžete jít utrácet za to, co potřebujete. A to ať je to cokoliv.